Co to jest ADAS?

Advanced Driver Assistance Systems – czyli po polsku zaawansowane systemy wspomagania kierowcy – to nowoczesne wyposażenie (czujniki, kamery, radary, czujniki ultradźwiękowe i czujniki kąta skrętu kierownicy) zwiększające bezpieczeństwo i komfort prowadzenia samochodu.

Jakie funkcje może pełnić ADAS?

Branża systemów wspomagania kierowcy dynamicznie się rozwija, a wraz z nią rośnie liczba udogodnień. Obecnie systemy ADAS obejmują m.in.:

  • systemy ostrzegania przed kolizją
  • automatyczne hamowanie awaryjne
  • utrzymanie pasa ruchu i monitorowanie martwego pola
  • aktywny tempomat
  • identyfikację znaków drogowych
  • asystenta parkowania

Czy warto inwestować w system ADAS?

Samochody wyposażone w te technologie są bardziej komfortowe oraz – jak wykazują testy Euro NCAP – znacznie bezpieczniejsze. To dlatego są one montowane w coraz większej ilości aut. Prawo unijne nakaże prawdopodobnie od maja 2022 wyposażenie każdego nowego modelu w system zaawansowanego wspomagania kierowcy.

Kiedy potrzebna jest kalibracja kamer systemu ADAS?

Ta zaawansowana technologia do sprawnego i precyzyjnego funkcjonowania wymaga profesjonalnego skalibrowania. Czujniki i kamery powinny być ustawione bardzo dokładnie. Dlatego po każdym przesunięciu należy je skalibrować, również gdy doszło do tego na skutek lekkiej stłuczki, lub kolizji. Podobnie jeśli w samochodzie została wymieniona przednia szyba, która odgrywa kluczową rolę w ustawieniu kamer na przykład w systemie LiDAR (Light Detecting and Ranging).

Kalibracja kamer ADAS w Katowicach jest już dostępna!

Usługa profesjonalnej kalibracji kamer systemu wspomagania kierowcy jest obecnie dostępna w naszym warsztacie w Katowicach. Wkrótce będziemy ją wprowadzali również w innych lokalizacjach. Jest ona realizowana statycznie (na specjalnie przygotowanym stanowisku). Kalibracja jest dostępna dla marek: Kia, Hyundai, Mercedes, Renault, Smart, VolksWagen, Audi, Skoda, Seat, Mazda, Toyota, Jeep, BMW, Opel. Aby umówić się na wizytę, zadzwoń pod nasz numer podany poniżej.

Żeby dowiedzieć się więcej skontaktuj się z nami:34 50 65 100

Podstrona zoptymalizowana przez https://katontheroof.com.

Jesteśmy prężnie rozwijającą się firmą posiadającą swoje odziały w jedenastu miastach: Bełchatów, Częstochowa, Katowice, Lubliniec, Piotrków Trybunalski, Radomsko, Sieradz, Tarnowskie Góry, Warszawa, Wieluń, Zawiercie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w celu kontaktu i umówienia się na wizytę w wybranej lokalizacji.
© Wszystkie prawa zastrzeżone - SZYBEX 2018.
PAGEART - Agencja Interaktywna Warszawa